10 domowych sposobów na zgagę w ciąży

Bycie w ciąży wiąże się z przeżywaniem wielu symptomów. Niekoniecznie przyjemnych. Do jednych z ważniejszych należy zgaga w ciąży. Wszystko z powodu progesteronu, który rozluźnia mięśnie w ciąży, relaksuje także zawór odpowiedzialny za utrzymywanie kwasu w żołądku, z dala od przełyku. Powiększająca macica, wypiera żołądek, co również sprawia, że staje się on mniej szczelny.

Na szczęście kobiety w ciąży nie muszą cierpieć z powodu zgagi. Istnieją domowe, bezpieczne sposoby, które pozwalają sobie z nią skutecznie poradzić. Oto one.

Jedz mniejsze posiłki

zgaga w ciążyTo główna zasada, która pozwoli Ci poradzić sobie ze zgagą. Weź ją sobie do serca, szczególnie jeśli masz wilczy apetyt i lubisz jeść do syta. Staraj się unikać takiej sytuacji, kiedy jesteś pełna. Nadmiernie obciążony żołądek może bowiem odpowiedzieć zgagą i konsekwencjami z tym związanymi – czyli nieprzyjemnym odczuciem w przełyku.

W ciąży zaleca się jedzenie zamiast 3-4 posiłków, spożywanie 6-7 mniejszych. Na początku tak częste jedzenie może być dla Ciebie nienaturalne lub nawet irytujące, jednak z czasem się przyzwyczaisz i zauważysz, że to po prostu działa.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.