TRWAJĄ ZGŁOSZENIA DO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POŁOŻNA NA MEDAL”

Kampania społeczno-edukacyjna „Położna na medal” już trzeci rok z rzędu podnosi temat dotyczący jakości opieki okołoporodowej w Polsce. W ramach kampanii prowadzony jest również ogólnopolski konkurs na najlepszą położną. Kandydatki można zgłaszać do 31 lipca na stronie poloznanamedal2016.pl. Od momentu rozpoczęcia konkursu w kwietniu, do plebiscytu zostało zgłoszonych 155 położnych, na które oddano łącznie 16 395 głosów. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Barbara Majchrzak z Lubina z ilością 606 głosów.

Inicjatywa kampanii „Położna na medal” powstała w ramach Akademii Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Konkurs Położna na medal
Poruszenie tematu opieki okołoporodowej i edukowanie kobiet i ich rodzin w tym zakresie to dla nas jeden z kluczowych elementów działań. Dlatego też w prowadzonej kampanii „Położna na medal” współpracujemy z położną w roli Ambasadorki. Położna jest ekspertem, który radzi i edukuje przyszłe mamy, przedstawia fakty i obala mity. Naszym celem jest pokazanie, że położna może nie tylko opiekować się kobietą w czasie ciąży i w okresie połogu, ale dać jej coś więcej. Otoczyć opieką, empatią, zaufaniem. Jednym słowem być przyjacielem rodziny. Konkurs „Położna na medal” daje nam możliwość wyróżnienia takich położnych, ponieważ do konkursu nominacje składane są przez ich pacjentki i ich rodziny.

Zgłoszenie do konkursu, czy oddanie głosu na nominowaną położną to wyraz wdzięczności pacjenta do położnej – mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii.

Zgłoszenia do konkursu „Położna na medal” przyjmowane są do 31 lipca, oddawanie głosów trwa przez cały czas do zakończenia konkursu, czyli do 31 grudnia tego roku. Nominacje można składać na stronie www.poloznanamedal2016.pl

Obecnie pierwsze miejsce w konkursie obejmuje Barbara Majchrzak z Lubina (woj. Dolnośląskie), która do tej pory otrzymała 606 głosów. Na drugim miejscu plasuje się Krystyna Szwaja z Lubina (woj. Dolnośląskie), na którą zagłosowało 542 osoby. Trzecie miejsce zajmuje Aleksandra Osińska, położna z Prudnika (woj. Opolskie) z ilością 515 głosów*.
Po dziewięciu miesiącach trwania konkursu wyłonione zostaną trzy najlepsze położne w kraju oraz położne, które uzyskały najwyższą liczbę głosów w poszczególnych województwach.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze