W sieci Multikino wystartowały warsztaty animacji plastelinowej dla dzieci

Zabawa, nauka, zdobywanie nowych doświadczeń – wszystko to podczas warsztatów poklatkowej animacji plastelinowej, które od 9 maja do 3 czerwca br. odbywają się w kinach sieci Multikino w ramach Akademii Filmowej Multikino.

Każdego dnia inne miasto – w całej Polsce. W maju i na początku czerwca zajęcia Akademii Filmowej Multikino zdominuje Baranek Shaun i jego nowa koleżanka – owieczka Dosia, bohaterka etiudy tworzonej przez dzieci pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej, autorki filmów animowanych tworzonych w tradycyjnej technice poklatkowej (stop motion), której głównym medium twórczym jest plastelina.

?????????????

Warsztaty trwają ok. 35 minut, przed filmem „Baranek Shaun” prezentowanym w ramach całorocznego programu edukacji filmowej Akademia Filmowa Multikino. Dzieci w tym czasie dowiadują się, czym jest film animowany, na czym polega animacja poklatkowa oraz mają szansę same animować. Dopełnieniem warsztatów animacji jest wstęp do dubbingu – w tym samodzielne nagranie ścieżki dźwiękowej i narracji filmu w formie oryginalnego wierszyka czytanego przez dzieci. Efektem finalnym jest 40-sekundowa etiuda, której premiera odbywa się w każdym mieście już 90 minut po warsztatach – bezpośrednio po zakończeniu projekcji filmu pełnometrażowego.

Harmonogram spotkań:
9 maja – Multikino Malta, Poznań
10 maja – Multikino Złote Tarasy, Warszawa
11 maja – Multikino Targówek, Warszawa
12 maja – Multikino, Zabrze
16 maja – Multikino 51, Poznań
17 maja – Multikino Arkady, Wrocław
18 maja – Multikino Pasaż , Wrocław
19 maja – Multikino Włocławek
23 maja – Multikino Szczecin
24 maja – Multikino Koszalin
25 maja – Multikino Rumia
30 maja – Multikino Bydgoszcz
31 maja – Multikino Gdańsk
1 czerwca – Multikino Sopot
3 czerwca – Multikino Olsztyn

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze