Wpadki producentów żywności dla dzieci

komentarzy: 4

Mimo licznych kontrowersyjnych informacji dotyczących żywności dla dzieci, kolejne tygodnie przynoszą następne „zaskakujące sensacje”. Od niektórych czytania aż robi się niedobrze. Dlatego jeśli jesteście szczególnie wrażliwi, polecamy darować sobie dalsze czytanie.

Szczurze głowy w jedzeniu dla dzieci Nestle

Paczka owocowego słoiczka dla dzieci kryła coś, czego trudno było się tam spodziewać. W zachodniej Szkocji w daniu Nestle rodzice znaleźli..trzy łyse szczurze główki. Po wyjęciu zawartości okazało się, że niewielkie mysie noworodki są już zasuszone, co sugeruje, że musiały one tak przeleżeć wyjątkowo długo…

Nestle zapowiedział zbadać sprawę.

Herbatka dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia

Tym razem pod lupą znalazł się producent posiłków dla dzieci Hipp. Wczoraj można było przeczytać informację o wycofaniu z produkcji i ze sprzedaży herbatek owocowych dla dzieci Hipp powyżej 12 miesiąca życia.

Wszystko na skutek reklam, które, jak zbadano, wprowadzały klientów w błąd. Napój reklamowany jako zdrowy miał bowiem zawierać aż 2,5 łyżeczki cukru w 200 ml płynu.

Mimo że Hipp nie przyznał się do winy, zdecydował się wycofać herbatkę ze sprzedaży.

To kolejne niechlubne informacje po głośnej sprawie dodawania do posiłków dla dzieci Gerber MOM, mięsa mechanicznie oddzielanego…

 

Nie mamy patentu na prawdę, bo nikt jej nie ma. Przygotowując ten artykuł, zrobiliśmy jednak sporo, by był on solidny pod względem treści i formy. Niestety nie jesteśmy wolni od literówek, zdarza nam się popełniać też inne błędy, choć bardzo staramy się, by ich tutaj nie było. Jeśli je widzisz, napisz. Z góry dziękujemy - zespół sosrodzice.pl.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 1. ewanka ewanka

  O matko :-/ a właśnie oglądałam reklamę Hipp jak to właściciele swoim nazwiskiem ręczą za jakość :-/

 2. mama Kasi mama Kasi

  Maskra…:)

 3. kinia kinia

  coraz więcej tych dziwnych doniesień…

 4. aguska aguska

  Tak, wystarczy przeczytać skład takiego słoiczka ile w nim jest chemii, do tego 5 razy przepłacamy za zwykłą zmiksowaną marchewkę, a producenci za markę tylko nabijają portfele. Coraz więcej się słyszy i czyta, o takich wpadkach. Moim zdaniem produkcja na skalę masową, do tego im dłuższa przydatność do spożycia tym produkt jest mniej zdrowy.

Ankieta

Co myślisz o pomyśle 500 złotych na dziecko?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...