Ulga na dziecko 2014

komentarzy: 1 , aktualizacja: 06.10.2014 19:47:03

Rodzice przy rozliczeniu PIT-ów bardzo chętnie korzystają z ulgi na dziecko. Rozliczając jednak 2013 rok, musimy wziąć pod uwagę zmiany, które właśnie weszły w życie. Nie wszyscy będą mogli skorzystać z ulgi. Na zmianach zyskają rodzice co najmniej trójki dzieci.

Jak było dotąd?

Dotąd ulga na dzieci wynosiła 92,67 złotych miesięcznie. Rocznie można było odpisać od podatku 1112,04 złotych. Ulga przysługiwała każdemu, niezależnie od liczby posiadanych dzieci oraz od wysokości dochodu.

Ulga na dziecko PIT 2014

istock 000021652636large 300x199 Ulga na dziecko 2014W 2014 roku wysokość ulgi na dziecko uzależniona jest od liczby dzieci oraz od wysokości dochodów.

  •  jeśli masz jedno dziecko, to, czy możesz skorzystać z ulgi na dziecko, uzależnione jest od uzyskiwanych przez Ciebie dochodów.

Rodzice wychowujący jednego potomka oraz rodzic samotnie wychowujący dziecko, których dochód przekroczy 112 000 zł w skali roku tracą możliwość skorzystania z ulgi na dziecko. Dla związków partnerskich pułap wynosi 56 000 zł.

  • dla rodzin z dwójką dzieci

Nic się nie zmienia. Ulga wynosi tyle samo co w roku ubiegłym, czyli 92,67 zł miesięcznie na dziecko.

  • dla rodzin z trójką i większą liczbą dzieci

Na zmianie prawa skorzysta właśnie ta grupa. Limit ulgi zależny jest od ilości posiadanych dzieci  i wynosi od 92,67 zł do 185,34 zł miesięcznie oraz od 1112,04 zł do 2224, 08 zł rocznie na dziecko.Upraszczając, kwotę wyższą o połowę (1668,12 zł rocznie) można odliczyć na trzecie dziecko, z kolei aż o 100 proc. (2224,08 zł rocznie) – na czwarte i każde kolejne.

Trzeba jednak podkreślić, że pod uwagę nie bierze się liczby dzieci, ale to, na ile z nich przysługuje odpis.  Dlatego, jeśli podatnik ma czworo dzieci, ale tylko jedno uprawnia go do odpisu, należy uwzględnić również kryterium dochodowe. Na potrzeby PIT-u podatnik traktowany jest jak rodzic jednego dziecka.

Dobry przewodnik portalu, który promuje racjonalne rodzicielstwo, zdrowe podejście do macierzyństwa i tacierzyństwa. Sos rodzice uwielbia dzieci, ale nie zapomina o rodzicach. Bo szczęśliwy rodzic to radosne dziecko. Banał? Ale jaki prawdziwy...Idziesz z nami? Zapraszamy!

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current ye@r *

  1. MartaB / 18 stycznia 2014, 14:12

    Dobrze;-) troszke dodatkowej gotówki wpadnie …nadprogramowa kasa zawsze mile widziana ;-)

Ręka nadziei

Ręka nadziei

Znacie tę fotografię? Hand of Hope, czyli ręka nadziei... Zdjęcie przedstawia rączkę 21 tygodniowego Samuela, któremu dawano bardzo niewielkie szanse na przeżycie. Joseph Bruner podjął się czegoś, co wielu uważało za zbyt ryzykowne. Śródmaciczna operacja rozszczepu kręgosłupa rozpoczęła się od klasycznej laparotimii modo Pfannenstiel, wydobycia macicy i niewielkiego nacięcia, przez które lekarz zoperował kręgosłup malutkiego Samuela. Czytaj dalej

Natura Little Siberica – szkodliwy krem dostępny na polskim rynku

Natura Little Siberica – szkodliwy krem dostępny na polskim rynku

Produkt, którego stosowanie uważane jest za szczególnie szkodliwe przez Europejskie Instytucje dostępny jest na rynku. Krem Natura Little Siberica dostępny jest w kilku polskich sklepach, także online. Czytaj dalej

Ankieta

Kiedy Wasze dziecko zrezygnowało z pieluszek w ciągu dnia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj poprzedni wpis:
iStock_000015410781XSmall
Nie karmię piersią. Dręczę się.

Karmienie piersią to piękny prezent, jaki możemy dać dziecku. Niestety Matka Natura nie jest sprawiedliwa. Wystawia kobietom różne rachunki. Jednym...

Zamknij