Tulleo – syrop, który ma pomagać w zasypianiu. Dlaczego NIE warto?

Producenci suplementów diety mają w Polsce prawdziwy raj. Eksperci zauważają że każdego roku wzrasta zainteresowanie suplementami diety, rynek w 2016 roku osiągnął wartość 3,8 miliarda złotych. Polacy coraz chętniej zażywają kolorowe kapsułki czy syropy dostępne bez recepty. I równie chętnie podają je swoim dzieciom. Przykładem jest Tulleo – suplement diety na sen dla dzieci powyżej 3 roku życia (producent Aflofarm).

Wydawać by się mogło, że rodzice wiedzą, jak zadbać o dobry sen dziecka. Wystarczy wprowadzić stały rytm dnia, prowadzić zdrową dietę i pozwolić dzieciom na aktywny tryb dnia – sporo czasu spędzać na przykład na świeżym powietrzu. Niestety to wymaga wysiłku i czasu…A tego nie mamy. Jesteśmy zestresowani i zmęczeni. Dlatego wizja podania syropku, który rozwiąże problemy i pozwoli w końcu się wyspać jest tak kusząca. To dlatego suplement diety na sen dla dziecka jest chętnie kupowany i co dziwne polecany innym. Jednak czy naprawdę warto? Czy Tulleo działa?

Tulleo

Tulleo skład

Tulleo ma ziołowy skład:

  • wyciąg z melisy 100 mg
  • wyciąg z koszyczków rumianku 100 mg
  • wyciąg z kwiatostanu lipy 100 mg
  • wyciąg z kwiatów róży stulistnej 100 mg

Melisa wykazuje działanie uspokajające i przeciwzapalne, a także rozkurczowe. Rumianek znany jest z działania przeciwzapalnego a lipa dodatkowo napotnego. Podobnie ostatni składnik, który ma wyciszać i ułatwiać zasypianie.

Jak podawać?

Według ulotki podajemy przed snem, najlepiej na godzinę przed pójściem do łóżka 2 łyżki stołowe.

Koszt

Tulleo kosztuje około 17 złotych. Jedno opakowanie starcza dla jednego dziecka na…trzy razy. W takim układzie cena nabiera całkiem innego znaczenia. Jest znacznie wyższa niż pozornie się wydaje.

Czy może coś zamiast?

Dzieci miewają czasami kłopoty ze snem. To naturalne i charakterystyczne dla rozwoju. Zamiast podawać im syrop, warto zadbać o regularny tryb dnia, aktywność fizyczną i dobrą dietę. A w szczególnie trudnych okresach dużo lepiej od Tulleo sprawdzą się herbatki ziołowe (rumiankowa, z melisy), które są bardziej naturalne i dużo tańsze od suplementu diety.

W naszej ocenie Tulleo to KIT!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.