Rutinoscorbin wycofany?

komentarzy: 4

rutinoJuż wkrótce za sprawą decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego z rynku ma zniknąć ponad 350 serii znanego leku – Rutinoscorbin.

Decyzja Inspektora otrzymała rygor „natychmiastowej wykonalności”. „Przyczyną podjęcia powyższej decyzji było stwierdzenie niedotrzymania standardów produkcyjnych przez jednego z dostawców substancji czynnej”.

Producent leku, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. ma obowiązek teraz – zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 2008 r. – poinformować, jak zamierza odzyskać partie leku z rynku i poczynić natychmiastowe kroki, by tego dokonać.

Sprawdź, które partie leku zostały wycofane.

Dorota, mama trzyipółletniej Oliwii i rocznej Paulinki, orędowniczka zdrowego rozsądku w wychowywaniu dzieci. Nie znosi wypowiedzi o idealnych niemowlakach, które od pierwszych tygodni przesypiają całe noce, nie grymaszą przy jedzeniu, nigdy nie miewają kolek i złych humorów. Dzieci są tylko dziećmi. Mają prawo do gorszych dni. Tak jak ich rodzice. Uwielbia wspólne chwile z mężem i córkami. Każdego dnia uczy się, jak być trzeźwo myślącą matką.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 1. BOBO

  sporo tych serii ;)

 2. Mirka Jaworska

  Zawsze hołdowałam zasadzie, że zamiast rutinoscorbinu, witaminy c w tabletkach – lepiej herbatka z malin z cytryną i miodem. To zawsze działa i nie ma, że nie trzyma standardów :) .

  • Sylwia

   W stu procentach popieram! Jeszcze czosnek i ciepłe mleko z miodem, ew. także z masłem :)

 3. ania

  teraz co drugi lek wycofuja…:(

Polecane tematy

Ankieta

Czy jesteś pracującą zawodowo mamą?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Więcej w Aktualności
alkohol
Picie alkoholu w ciąży to przestępstwo?

Giełda mleka kobiecego, czy to ma sens?
Nowe, stare zasady przyjmowania do przedszkoli?
Zamknij