Pojazdy z rolek po papierze toaletowym

komentarzy: 6

Ostatnimi czasy mój syn gdy tylko zobaczy pustą rolkę po papierze toaletowym zaraz chowa ją do szafki, bo wie, że coś z nich wyczarujemy. Tym razem zdecydowaliśmy, że będą to pojazdy.

W zabawie wykorzystaliśmy:

 • rolki po papierze toaletowym,
 • pudełka po herbacie,
 • pudełka po zapałkach,
 • blok rysunkowy i techniczny – kolorowy
 • wacik kosmetyczny,
 • folię aluminiową,
 • mazaki, klej, nożyczki

Wyścigówka

obraz 209 300x225 Pojazdy z rolek po papierze toaletowymRolkę po papierze toaletowym okleiliśmy kolorową kartką bloku rysunkowego. Następnie na środku rolki nożyczkami (ważne by były małe i z cienką końcówką) wycięłam krzesełko – jak byśmy chcieli wyciąć literkę U i odgięłam lekko aż powstało oparcie.Następnie z czarnego bloku technicznego wycięłam kierownicę i cztery koła, zaś z białej kartki felgi. Syn przykleił białe felgi do czarnych kółek i umocowaliśmy je na rolce. Na koniec przykleiliśmy kierownicę i namalowaliśmy cyferki na autku. Wyścigówkę można dowolnie ozdobić różnymi wzorkami i urządzić prawdziwy wyścig. Otwór w autku jest na tyle duży, by umiejscowić niewielkiego kierowcę.

obraz 208 300x225 Pojazdy z rolek po papierze toaletowym

obraz 210 225x300 Pojazdy z rolek po papierze toaletowym

Traktor

Rolkę okleiliśmy czerwoną kartką (można również użyć wycinanki albo pomalować farbą). Następnie okleiliśmy pudełko po zapałkach i przykleiliśmy do rolki tak, by powstała kabina traktora. Z folii aluminiowej powstało okienko i komin. Następnie wycięliśmy z czarnego bloku technicznego koła i felgi, odpowiednio je mocując. Po kilku dniach okazało się, że traktor nie może pracować bez przyczepy, a więc wycięłam z bloku niewielkie kółeczko, które umożliwiło zaczepienie przyczepki. Przyczepa powstała z rolki obklejonej brązową kartką, dodatkowo mazakiem namalowaliśmy kreseczki imitujące deski.W środku rolki wycięłam dość spory otwór, tak by można było przewozić małe zabawki. Przykleiliśmy wycięte wcześniej koła oraz niewielki pasek z przodu, aby przymocować przyczepę do traktora.

obraz 188 300x225 Pojazdy z rolek po papierze toaletowym

Lokomotywa

Wykonanie lokomotywy zajmuje troszkę czasu, więc jest to wersja dla cierpliwych. Na początek skleiliśmy trzy rolki jedna obok drugiej -  rolki powinny być tej samej wielkości. Większe pudełko po herbacie okleiliśmy zieloną kartką, zaś mniejsze pomarańczową. Przykleiliśmy je do rolek, nadając kształt lokomotywy. Pudełeczko po zapałkach ( tylko zewnętrzna część) okleiliśmy folią aluminiową i przykleiliśmy do lokomotywy, tworząc komin. Z zielonej kartki bloku rysunkowego wycięłam prostokąt i przykleiłam, by stanowił daszek. Następnie z folii aluminiowej wycięłam okna , które syn przykleił. Z pomarańczowych i żółtych kółeczek powstały przednie i tylne światła. Na koniec z płatka kosmetycznego wycięłam dymek i włożyłam do komina lokomotywy. Dla małych pasjonatów można pokusić się o zrobienie wagoników. Wystarczy pudełko po herbacie (otwarte) przykleić na dwóch rolkach i odpowiednio udekorować, obklejając kolorowym papierem bądź pomalować farbą.

Wioleta

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current ye@r *

 1. Mysza / 8 lipca 2013, 21:52

  Gratuluję pomysłowości, czasu i…zabawy :)) Fajne. dobrze, że są rodzice, którym się chce

  • Wioleta Wioleta / 8 lipca 2013, 22:46

   Dziękuję:)
   Czasem nie ma wyjścia, jak dziecko ładnie prosi:))

 2. Jolka / 11 lipca 2013, 15:56

  Zbieramy rolki i zabieramy się za pracę ;)

 3. Monika / 11 lipca 2013, 18:03

  Niezły pomysł. Z moim skarbem z rolek po papierze toaletowym robię rakiety ale pojazdów jeszcze nie robiliśmy. Wykorzystamy to przy najbliższej okazji:)

  • Wioleta Wioleta / 12 lipca 2013, 14:09

   U nas też była rakieta ale nie dotrwała do sfotografowania:)

 4. ja / 13 lipca 2013, 21:19

  Naprawdę fajne

Rowerek biegowy First Bike

Rowerek biegowy First Bike

Na adres redakcji otrzymaliśmy rowerek biegowy First Bike. Postanowiliśmy go dla Was dokładnie sprawdzić. Nie szczędziliśmy ani własnych sił, ani testowanej biegówki i wybraliśmy się na wycieczki poza miasto, my na tradycyjnych rowerach, nasza trzyipółletnia testerka na rowerku First Bike - do lasu, na plażę, po równej i nierównej nawierzchni. Intensywnie spędziliśmy czas. I wiemy już, czy warto i czy jest to dobry produkt. Oto nasze opinie.

Deet w preparatach na komary. Używasz tych środków?

Deet w preparatach na komary. Używasz tych środków?

Komary to znane szkodniki, które uprzykrzają wakacje małym i dużym. Nic dziwnego, że producenci robią wszystko, by wynaleźć skuteczny sposób odstraszający owady. Niestety tworząc skuteczne środki, szkodzą również zdrowiu. W bezpośredni lub pośredni sposób. Przykład? DEET! Obecny niemal w każdym środku na komary. Czy można go stosować? Czym go zastąpić? I dlaczego nie wolno go stosować u małych dzieci?

Ankieta

Wakacje z dziećmi są?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZJ_KidZone-2013_logo
II Edycja Projektu Znak Jakości KidZone!

Znak jakości KdZone wyróżnia już kilkadziesiąt firm z całej Polski- producentów, dystrybutorów i usługodawców, kierujących swoją ofertę do dzieci.  Laureaci...

Zamknij