Punktacja Apgar

System oceny po urodzeniu dziecka. Wskazujący na te dzieci, które mogą mieć problemy z przystosowaniem się do życia poza macicą. Ocenia się częstość akcji serca, oddychanie, ruchy, zabarwienie powłok, odpowiedź na pobudzanie – każdą cechę ocenia się w skali od 0 do 2. Ocenę w skali Apgar przeprowadza się w pierwszej i piątej minucie po narodzeniu. Wynik od 7 do 10 uważa się za normalny. Wynik równy 3 i mniej określa, że dziecko znajduje się w stanie zagrożenia.

Więcej na ten temat.

W kategorii: Alfabet dziecka

Rowerek biegowy First Bike

Rowerek biegowy First Bike

Na adres redakcji otrzymaliśmy rowerek biegowy First Bike. Postanowiliśmy go dla Was dokładnie sprawdzić. Nie szczędziliśmy ani własnych sił, ani testowanej biegówki i wybraliśmy się na wycieczki poza miasto, my na tradycyjnych rowerach, nasza trzyipółletnia testerka na rowerku First Bike - do lasu, na plażę, po równej i nierównej nawierzchni. Intensywnie spędziliśmy czas. I wiemy już, czy warto i czy jest to dobry produkt. Oto nasze opinie.

Suplementy diety dla dzieci – „na wszelki wypadek”, „bo stać mnie”

Suplementy diety dla dzieci – „na wszelki wypadek”, „bo stać mnie”

Sztab ekspertów tworzy "ciekawe" reklamy, dobierając w taki sposób słowa, by przekonać nas do wielkich zakupów w aptekach i pozostawienia tam sporej ilości pieniędzy. Jak okazuje się, oszustwa w stylu: "naturalny" magnez i magnez "sztuczny" zdają egzamin i są kolejnym punktem po tworzeniu zbitek w stylu "naturalna woda" (ktoś pił "sztuczną wodę"?). Ludzie słuchają i wierzą, że inni chcą im pomóc, a nie zarobić na nich "wielką kasę" . W tym samym czasie cierpią na tym dzieci, które atakowane suplementami diety...paradoksalnie coraz częściej chorują. Lekarze wskazują, że obecne pokolenie dzieci jest wyjątkowo mało odporne.

Ankieta

Wakacje z dziećmi są?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...