Położenie poprzeczne

Położenie poprzeczne to ułożenie dziecka w poprzek macicy. Stópki znajdują się po jednej strony brzucha, a główka po drugiej. Przy takim ułożeniu podczas porodu jako pierwszy w kanale rodnym pojawia się bark, dlatego w takim położenia nie ma możliwości porodu drogami natury.

W kategorii: Alfabet dziecka

Opaska na rękę na plażę, wycieczkę

Opaska na rękę na plażę, wycieczkę

Podróżowanie z dzieckiem może być fantastycznym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Przebywanie na plaży, w zoo, w parku, w gorących kurortach dla wielu jest szczytem marzeń. Jak jednak zadbać o bezpieczeństwo, gdy wokół czyha tyle zagrożeń? Rozwiązaniem może być opaska na rękę z numerem telefonu: wykonana z papieru, z miejscem, do wpisania danych lub nawleczona na grubszy sznurek, przygotowana z koralików. Warto w ten prosty produkt zaopatrzyć się, jadąc na wycieczkę czy wakacje. Tak na wszelki wypadek...

Karta Dużej Rodziny – dobry pomysł?

Karta Dużej Rodziny – dobry pomysł?

Karta Dużej Rodziny to propozycja stworzona przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci (niezależnie od dochodów). Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Rodzice z karty mogą korzystać dożywotnio, a dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia nauki. Karta zapewnia system zniżek oraz dodatkowych uprawnień, z których można korzystać na terenie całego kraju. Funkcjonuje od niespełna miesiąca. Czy zdaje egzamin?

Ankieta

Gdyby finanse nie stanowiły problemu, chciałabyś pozostać z dzieckiem przez 3 lata w domu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...