Kalendarz ciąży

komentarzy: 6 , aktualizacja: 11.02.2014 21:43:56

depositphotos 5201014 xxl 1 300x297 Kalendarz ciążyCiąża to okres od zapłodnienia do porodu. Pierwsza data jest zazwyczaj trudno uchwytna, dlatego czas trwania ciąży umownie jest liczony od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (niektórzy za początek ciąży uznają dopiero zagnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka w ścianie macicy).

Na podstawie pierwszego dnia ostatniego krwawienia miesięcznego, lekarz oblicza termin porodu. Ten w trakcie dziewięciu miesięcy może się zmieniać wraz z obserwacją ciała kobiety, rozwoju ciąży, a zwłaszcza zmian, jakie zachodzą w brzuchu matki – u dziecka. Po każdym badaniu USG szacunkowy termin rozwiązania ciąży może być inny. Jednak i tak ostatecznie o terminie porodu decyduje dziecko. Za ciążę donoszoną uznaje się tą, w której przypadku poród odbywa się w 40 tygodniu +- 2 tygodnie.

 

Ciążę dzielimy na trzy trymestry. Każdy trymestr to trzy miesiące, w trakcie których dynamicznie rozwija się płód oraz zmianom podlega ciało matki.

Zacznij z nami podróż po poszczególnych trymestrach i tygodniach ciąży, dowiedz się, co dzieje się z Twoim ciałem i co słychać u Maluszka. Przygotuj się z nami do porodu!

Dorota

Dorota, mama trzyletniej Oliwii, orędowniczka zdrowego rozsądku w wychowywaniu dzieci. Nie znosi wypowiedzi o idealnych niemowlakach, które od pierwszych tygodni przesypiają całe noce, nie grymaszą przy jedzeniu, nigdy nie miewają kolek i złych humorów. Wszystkich ekspertów sugerujących, że płacz dziewięciokilogramowego niemowlaka wymaga błyskawicznej ingerencji w wersji „tulenie i noszenie”, aż kręgosłup zacznie skrzypieć, z chęcią wywiozłaby na Antarktydę. Uwielbia wspólne chwile z córką. Jest zdania, że aby kochać dziecko nie trzeba nosić go w chuście, spać z nim i karmić do trzecich urodzin. Każdego dnia uczy się, jak być trzeźwo myślącą matką.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current day month ye@r *

 1. madox2 / 29 listopada 2012, 19:48

  Artykuł w profesjonalny sposób wyjaśnia, czym tak naprawdę jest ciąża
  i jaki termin ona swoim zasięgiem obciąża.
  Które okresy wchodzą w jej skład?
  bo stanowi omówienie najważniejszych tutaj zasad.
  Poprzez precyzyjne określenie ciąży, możliwe jest ustalenie czasu porodu,
  co spowoduje powiększenie się naszego narodu.

 2. zagladam tu / 27 kwietnia 2013, 14:14

  Super opisane: rzetelnie i z poczuciem humoru :)

 3. Karolina / 11 grudnia 2013, 10:47

  Najlepszy kalendarz ciąży w internecie :)

 4. hana / 30 grudnia 2013, 10:29

  Kiedy i pojakim czasie iść do ginekologa żeby wykrył ciaże prosze o odpowiedzi

 5. Marta / 26 marca 2014, 13:40

  Bardzo interesuję się tym tematem.
  Myślę, że znajdę tu wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania pozdrawiam serdecznie

  • Dorota Dorota / 27 marca 2014, 21:34

   Jestem przekonana, że tak właśnie będzie. Również pozdrawiam.

Integra Toys – klocki pełne wyobraźni

Integra Toys – klocki pełne wyobraźni

Klocki to chyba najlepszy prezent, jaki możemy dać dziecku. Można bawić się nim na wiele sposobów i ciągle na nowo. Możliwości jest tak wiele, że szansa, że się znudzi, jest mała. Zwłaszcza jeśli rodzic zachęca malucha, by spędzać czas w kreatywny sposób i sam ma radość z tworzenia "czegoś" z "niczego".

Nie podoba Ci się „cycek”? Zgłoś nadużycie!

Internet stał się bardzo dobrym miejscem promowania karmienia piersią. Na różnych grupach młode mamy wspierają się, dzieląc radami, jak karmić maluszka, gdy pojawiają się problemy. Są nieocenionym źródłem informacji i tak istotnego podczas naturalnego karmienia wsparcia. Często dumne z tego, że udaje im się długo karmić piersią, wstawiają zdjęcia swoje i swoich dzieci przy "cycusiu". W ten sposób publikuje się fotografie niemowlaków i dwulatków oraz starszych dzieci. Nie wszystkim to się podoba...

Ankieta

Czy Partner wystarczająco angażuje się w opiekę nad dzieckiem/dziećmi?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...