„Angielski dla dzieci. Piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej zabawy”

komentarzy: 1

Postanowiłam opisać Wam tę propozycję w formie książeczki z 14 melodiami piosenek, angielskimi i polskimi tekstami oraz zapisem nutowym i płytą CD właśnie w tym dziale, bo jestem przekonana, że na to zasługuje. Książka posiada ciekawą i niebanalną oprawę graficzną, a na płycie CD wydawnictwo udostępnia 14 melodii bardzo optymistycznie brzmiących piosenek, które możecie śpiewać całą rodziną, bawiąc się i ucząc angielskiego jednocześnie.get okladka php  Angielski dla dzieci. Piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej zabawyKilkakrotnie złapałam się na tym, że włączam sobie tę płytę dla poprawy nastroju. Z moją oceną zgadza się również córka, która wesoło podskakuje oraz wyciąga dłonie, bym je chwyciła i z nią tańczyła w rytm radosnych dźwięków.

Mimo że angielski nie jest mi obcy, niektóre linie melodyczne oraz tempo śpiewania motywuje do gimnastyki aparatury mowy. W zestawie mamy 14 piosenek: między innymi popularną piosenkę o alfabecie, o dniach tygodnia, czy Starym Donaldzie. Wiele melodii jest powszechnie znanych. Śpiewa je siedmioletnia Brytyjka. Jako słuchacz nie jestem w stanie nic zarzucić poziomowi nagranego materiału. Zatrudnienie do śpiewu mieszkanki Wielkiej Brytanii pozwala osłuchać się z prawidłową wymową i akcentem. Gdy wszystkie 14 piosenek wybrzmi wyśpiewanych przez dziewczynkę, mamy możliwość włączenia się w śpiew lub całkowicie samodzielnego śpiewania, korzystając z dostępnej na płycie wersji karaoke (wszystkie piosenki są nagrane również tylko w wersji dźwiękowej).

Piosenek można nauczyć się na pamięć, można spróbować je odtworzyć, grając je na domowych instrumentach. Zabrać płytę w podróż czy po prostu radośnie tańczyć przy dźwiękach, gdy tylko chcemy.

Dziecku z pewnością spodobają się odgłosy zwierząt, które można naśladować podczas śpiewu, ciekawa tematyka, jak również piosenki wykonywane w różnym stylu, w tym także kołysanka, której maluch może się nauczyć i nucić do snu. Podczas wspólnego śpiewania zestaw ten umożliwi nam naukę liczenia, poznawania dni tygodnia, czy naukę angielskich liczebników.

Na plus przemawia również cena: 17,99 (w niektórych sklepach zestaw książka plus płytę otrzymamy już w cenie 13 złotych).

Polecam!

Dziękujemy wydawnictwu Edgard za udostępnianie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dorota

Dorota, mama trzyipółletniej Oliwii i rocznej Paulinki, orędowniczka zdrowego rozsądku w wychowywaniu dzieci. Nie znosi wypowiedzi o idealnych niemowlakach, które od pierwszych tygodni przesypiają całe noce, nie grymaszą przy jedzeniu, nigdy nie miewają kolek i złych humorów. Dzieci są tylko dziećmi. Mają prawo do gorszych dni. Tak jak ich rodzice. Uwielbia wspólne chwile z mężem i córkami. Każdego dnia uczy się, jak być trzeźwo myślącą matką.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current day month ye@r *

  1. OlkaG / 23 października 2012, 19:58

    Akurat z tą publikacją się nie spotkałam, ale moja Julka uwielbia Lippy & Messy ( w wersji książkowej i bajkowej:)) oraz Dorę. Nauka języka obcego poprzez zabawę, śpiewanie i słuchanie piosenek, oglądanie bajek czy rozwiązywanie łamigłówek jest fantastycznym pomysłem! U nas się sprawdza. Julka sama z siebie powtarza już wiele angielskich słówek.

Opaska na rękę na plażę, wycieczkę

Opaska na rękę na plażę, wycieczkę

Podróżowanie z dzieckiem może być fantastycznym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Przebywanie na plaży, w zoo, w parku, w gorących kurortach dla wielu jest szczytem marzeń. Jak jednak zadbać o bezpieczeństwo, gdy wokół czyha tyle zagrożeń? Rozwiązaniem może być opaska na rękę z numerem telefonu: wykonana z papieru, z miejscem, do wpisania danych lub nawleczona na grubszy sznurek, przygotowana z koralików. Warto w ten prosty produkt zaopatrzyć się, jadąc na wycieczkę czy wakacje. Tak na wszelki wypadek...

Biustonosz dla matek karmiących Canpol Babies

Biustonosz dla matek karmiących Canpol Babies

Mimo że biustonosze dla matek karmiących Canpol Babies to produkt bardzo popularny, dostępny w większych marketach i sklepach internetowych, to producent ma sporo do zrobienia, by jego oferta była w jakimś stopniu konkurencyjna i warta polecenia.

Ankieta

Gdyby finanse nie stanowiły problemu, chciałabyś pozostać z dzieckiem przez 3 lata w domu?

  • Tak, chciałabym. (56%)
  • Chciałabym pracować w niepełnym wymiarze godzin. (30%)
  • Chciałabym pracować w domu. (7%)
  • Nie, nie chciałabym. (6%)
  • Nie wiem. (1%)
Loading ... Loading ...
Przeczytaj poprzedni wpis:
Becikowe nie dla wszystkich: sejm przegłosował nowelizację ustawy

Nowelizacja ustawy zapowiedziana w expose premiera została przegłosowana. W 2013 roku nie wszystkie pary otrzymają becikowe. Te powędruje do rodzin,...

Zamknij