„Angielski dla dzieci. Piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej zabawy”

komentarzy: 1

Postanowiłam opisać Wam tę propozycję w formie książeczki z 14 melodiami piosenek, angielskimi i polskimi tekstami oraz zapisem nutowym i płytą CD właśnie w tym dziale, bo jestem przekonana, że na to zasługuje. Książka posiada ciekawą i niebanalną oprawę graficzną, a na płycie CD wydawnictwo udostępnia 14 melodii bardzo optymistycznie brzmiących piosenek, które możecie śpiewać całą rodziną, bawiąc się i ucząc angielskiego jednocześnie.get okladka php  Angielski dla dzieci. Piosenki do słuchania, śpiewania i wspólnej zabawyKilkakrotnie złapałam się na tym, że włączam sobie tę płytę dla poprawy nastroju. Z moją oceną zgadza się również córka, która wesoło podskakuje oraz wyciąga dłonie, bym je chwyciła i z nią tańczyła w rytm radosnych dźwięków.

Mimo że angielski nie jest mi obcy, niektóre linie melodyczne oraz tempo śpiewania motywuje do gimnastyki aparatury mowy. W zestawie mamy 14 piosenek: między innymi popularną piosenkę o alfabecie, o dniach tygodnia, czy Starym Donaldzie. Wiele melodii jest powszechnie znanych. Śpiewa je siedmioletnia Brytyjka. Jako słuchacz nie jestem w stanie nic zarzucić poziomowi nagranego materiału. Zatrudnienie do śpiewu mieszkanki Wielkiej Brytanii pozwala osłuchać się z prawidłową wymową i akcentem. Gdy wszystkie 14 piosenek wybrzmi wyśpiewanych przez dziewczynkę, mamy możliwość włączenia się w śpiew lub całkowicie samodzielnego śpiewania, korzystając z dostępnej na płycie wersji karaoke (wszystkie piosenki są nagrane również tylko w wersji dźwiękowej).

Piosenek można nauczyć się na pamięć, można spróbować je odtworzyć, grając je na domowych instrumentach. Zabrać płytę w podróż czy po prostu radośnie tańczyć przy dźwiękach, gdy tylko chcemy.

Dziecku z pewnością spodobają się odgłosy zwierząt, które można naśladować podczas śpiewu, ciekawa tematyka, jak również piosenki wykonywane w różnym stylu, w tym także kołysanka, której maluch może się nauczyć i nucić do snu. Podczas wspólnego śpiewania zestaw ten umożliwi nam naukę liczenia, poznawania dni tygodnia, czy naukę angielskich liczebników.

Na plus przemawia również cena: 17,99 (w niektórych sklepach zestaw książka plus płytę otrzymamy już w cenie 13 złotych).

Polecam!

Dziękujemy wydawnictwu Edgard za udostępnianie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dorota, mama trzyipółletniej Oliwii i rocznej Paulinki, orędowniczka zdrowego rozsądku w wychowywaniu dzieci. Nie znosi wypowiedzi o idealnych niemowlakach, które od pierwszych tygodni przesypiają całe noce, nie grymaszą przy jedzeniu, nigdy nie miewają kolek i złych humorów. Dzieci są tylko dziećmi. Mają prawo do gorszych dni. Tak jak ich rodzice. Uwielbia wspólne chwile z mężem i córkami. Każdego dnia uczy się, jak być trzeźwo myślącą matką.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Current ye@r *

  1. OlkaG / 23 października 2012, 19:58

    Akurat z tą publikacją się nie spotkałam, ale moja Julka uwielbia Lippy & Messy ( w wersji książkowej i bajkowej:)) oraz Dorę. Nauka języka obcego poprzez zabawę, śpiewanie i słuchanie piosenek, oglądanie bajek czy rozwiązywanie łamigłówek jest fantastycznym pomysłem! U nas się sprawdza. Julka sama z siebie powtarza już wiele angielskich słówek.

Ręka nadziei

Ręka nadziei

Znacie tę fotografię? Hand of Hope, czyli ręka nadziei... Zdjęcie przedstawia rączkę 21 tygodniowego Samuela, któremu dawano bardzo niewielkie szanse na przeżycie. Joseph Bruner podjął się czegoś, co wielu uważało za zbyt ryzykowne. Śródmaciczna operacja rozszczepu kręgosłupa rozpoczęła się od klasycznej laparotimii modo Pfannenstiel, wydobycia macicy i niewielkiego nacięcia, przez które lekarz zoperował kręgosłup malutkiego Samuela. Czytaj dalej

Natura Little Siberica – szkodliwy krem dostępny na polskim rynku

Natura Little Siberica – szkodliwy krem dostępny na polskim rynku

Produkt, którego stosowanie uważane jest za szczególnie szkodliwe przez Europejskie Instytucje dostępny jest na rynku. Krem Natura Little Siberica dostępny jest w kilku polskich sklepach, także online. Czytaj dalej

Ankieta

Kiedy Wasze dziecko zrezygnowało z pieluszek w ciągu dnia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...